Kombine Taşımacılık

Bütün dünyada ulaşım ve iletişim imkanlarının artması  taşımacılık sektöründe büyük bir atışa sebebiyet vermiştir. Özellikle uzak mesafelerde ithalat ve ihracat mallarının taşınmasında hızlı bir artış meydana gelmiştir. Dünya ülkelerinden birbirine giden eşya/yük çeşitliliği çok fazladır. Bunun yanında ilgili ülkelerin her birinde coğrafi şartlar ve taşıma alt yapısının farklı farklı oluşu Kombine Taşımacılık olgusunu   öne çıkarmaktadır.

                Günümüzde  sadece Karayolu Taşımacılığında kalan sistemlerin sıkıntı  yaşayacağı ve uluslararası rekabette geride kalacağı çok açıktır.  Sadece karayolu taşımacılığı ile nakliye hizmetlerinin yerine getirilmesi gayretleri ulusal ekonomiler açısından sürdürülebilir değildir. Bu nedenle Kombine Taşımacılık bütün ülkelerin önemsediği bir konudur. Ülkemizin dünyada önemli geçiş güzergahında bulunması ; hava, deniz, kara ve demir yolları alt yapısına sahip olması nedeniyle bu avantajlardan yararlanarak Kombine Taşımacılık konusunda büyük atılımlar yapması beklenmektedir.

Ülkemizde Evden Eve Nakliye sektörü hızlı bir ilerleme kaydetmiş ; gerek eleman istihdamı gerekse katma değer oluşturulması bakımından önemli bir konuma gelmiştir. Özellikle Evden Eve Nakliye Ankara , İstanbul , İzmir , Kocaeli , Bursa , Antalya gibi büyükşehirlerde ulusal ekonomimize büyük katkılar sunmaktadır. Kombine Taşımacılık konusunda da aynı atılımın yapılması ile İstanbul Evden Eve Nakliye vb gibi ulusal ekonomimize daha büyük faydalar sağlanmış olacaktır.