Şehirler Arası Nakliyat

1950’li yıllardan günümüze kadar yeni yapılan karayolları şehirler arası ulaşımda büyük kolaylıklar sağlamıştır. Şehirler arası ulaşımın karayoluyla hızlı bir şekilde sağlanabiliyor olması ticaret potansiyelini ve çeşitliliğini de artırmıştır. Bu gün ülkemizin bütün illeri arasında çok yoğun bir trafik yaşanmaktadır. Bu trafik sadece insan taşımacılığı değil

-          Sanayi mallarının taşınması

-          Tarım ürünlerinin taşınması

-          Evden Eve Nakliye

-          Fabrika Nakliyesi

-          Fuar Stantlarının Taşınması

-          Fuar Sergi Eşyalarının Taşınması

-          Canlı Hayvan Nakliyesi

-          İhracat Mallarının Nakliyesi

-          İthalat Mallarının Nakliyesi

ve bunun gibi bir çok alanda yaşanmaktadır.

Şehirlerarası Nakliyat a konu olan başlıklar incelendiğinde zaman , güven ve maliyet unsurlarının öne çıktığı görülmektedir.  Eski alışkanlıklarda olduğu gibi bir kamyonun yük getirmesini beklemek ve boş döneceğine  bu  eşyaları taşıyarak maliyetlerin düşürüleceği beklentisine girmek, işlerde aksaklıklara sebep olmaktadır. Bu ve benzer alışkanlıklar şehirlerarası nakliyatta sürdürülebilir olmaktan çıkmıştır.

                Nakliye sektörünün içerisinde çeşitli bir çok alanı barındırması nedeniyle kurumsal nakliye işletmelerinin değişik işler  ve farklı mesafeler için gelebilecek taleplerin hepsine anlık cevap verme kabiliyetinde   gerekir.  Şehirlerarası Nakliyat ; eşyanın yükleneceği ve boşaltılacağı yerlerin  genellikle şehir merkezlerinde olması nedeniyle şehir içi nakliyeyi de bünyesinde barındırmaktadır. Şehirlerarası Nakliyatta şehir merkezinden  yükleme yapılabilmesi için büyük kamyonların manevra yapabilecek alanlarının olmayışı ve bunun gibi sıkıntılar yaşanması muhtemeldir.  Bu ve benzer sebeplerle özellikle şehirlerarası nakliyatta hizmet çeşitliliğinin oluşturulabilmesi fevkalade önemlidir.          Büyük tonajlı eşyalar için büyük alana sahip kamyon veya tırların, orta tonajlı eşyalar için daha küçük kamyon/kamyonet gruplarının sunulabilmesi gerekmektedir. Keza şehirlerarası nakliye işinde görev alan personelin deneyimli olması sağlıklı bir hizmet sunulabilmesi için temel unsurlardan bir tanesidir.

                Nakliye Market ; nakliye sektörünün önemli parçalarından bir tanesi olan şehirlerarası nakliye hizmetinde müşteri memnuniyetini ön planda tutan kurumsal nakliye işletmelerini üyelerine  önermektedir.    Nakliye Market Şehirlerarası Nakliye gibi uzun zaman alan ve zahmetli bir hizmeti layığı ile alabilmenizi teminen sizi portföyünde bulunan  kurumsal nakliye işletmeleriyle buluşturmaktadır.