NAKLİYE HİZMETLERİNDE GÜVEN OLGUSU


NAKLİYE HİZMETLERİNDE GÜVEN OLGUSU

Günümüzde en dinamik sektörlerden bir tanesi nakliye sektörüdür. Ülkemizin hızlı büyüyen sanayisi ve ticaret hacmi nakliye sektörü için de büyük bir talep oluşturmaktadır. Bu büyük talep karşısında rekabet halinde bulunan bir çok işletme vardır. Rekabet doğal olarak kaliteyi de beraberinde getirmektedir. Nakliye işletmeleri kaliteli hizmet sunma noktasında büyük mesafeler kat etmiş olsa da sektör içinde talebe cevap vermekte yetersiz kalan, müşterilerine sıkıntı yaşatabilen hatta korsan çalışan işletmelerin olduğu bilinmektedir.
     Böylesine büyük bir pazarda müşterilerin en temel beklentisi doğal olarak güven olgusudur. Gerek can güvenliği  gerekse mal güvenliği müşteri memnuniyeti sağlayacak en temel unsurdur. Müşterilere güven verilmesi ise nakliye işletmelerinin kurumsallaşma süreçlerinden başlayarak araçların bakımı, çalışan personellerinin kalifiye oluşları , hizmet sunulurken işin başında profesyonel yöneticilerin bulunması , iş güvenliği tedbirlerinin alınması gibi bir çok bileşenden oluşmaktadır.
Nakliye sektöründe güven olgusunu müşterilerine verebilen işletmeler katlandıkları  maddi ve sosyal maliyetlerinin karşılığını rakipleri karşısında rekabet üstünlüğü sağlayarak almaktadırlar. Rekabet üstünlüğü Pazar ve karlılık oranlarını artırırken markalaşma konusunda da önemli mesafeler almalarını sağlayacaktır. Sektörün öncü markalarından bir tanesi olan Nakliye Market müşterilerin talep ettikleri güven olgusunu verebilen kurumsal nakliye işletmelerine ulaşılabilirlik noktasında misyon sahibidir.